خانه / افزونه ها / فهرست و ابزارک متفاوت برای کاربران با افزونه های Privilege

فهرست و ابزارک متفاوت برای کاربران با افزونه های Privilege

privilege menu adn widget sanyarteamحتما برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید برای کاربران وبسایتتان با توجه به نیازهایشان موارد متفاوتی نمایش بدهید، که البته این روش بسیار پیچیده ای از بازاریابی محتوا است. اما در یک قدم عقب تر ،‌طبق اصول همیشگی، وبمستران و طراحان سایت باید برای کاربران وارد شده و بازدیدکننده غیر عضو یا اعضای وارد نشده تفاوت هایی در طراحی سایت قائل شوند. در این مقاله به معرفی دو افزونه هم خانواده خواهیم پرداخت که این امکان را به ما می دهند تا فهرست یا ابزارک های وبسایت را با توجه به موارد بیان شده تغییر دهیم.

 

اختصاصی سازی فهرست با افزونه Privilege Menu

ابتدائا بخش فهرست ها را مورد بررسی قراز می دهیم. برای اینکه بتوانیم به کاربران وارد شده و بازدیدکننده هایی که عضو نشده اند و یا عضو شده اند اما وارد نشده اند دو مورد جداگانه را نمایش دهیم، باید از افزونه های طراحی شده برای این مورد استفاده کنید، ما در این نوشته افزونه Privilege Menu پیشنهاد و آموزش می دهیم. در ابتدای امر می بایست افزونه نصب و فعال نمایید، برای دانلود می توانید به انتهای همین نوشته مراجعه نمایید.

پس از نصب و فعال سازی به بخش فهرست ها در قسمت نمایش پیشخوان وردپرس بروید.

حال آنچه را که می خواهید به فهرست موردنظرتان اضافه نمایید.

تا به اینجا هرچه انجام شد، همان کارهایی بود که در ساخت فهرست به صورت عادی هم انجام می دهید.

اما از اینجا به بعد وارد بحث اختصاصی این افزونه می شویم که البته اصلا کار سختی نیست.

وقتی گزینه فرستاده شده به فعرست را برای تنظیمات باز کنید، همان طور که در تصویر هم ملاحظه می کنید در انتهای باکس بخشی با نام User Restrictions اضافه شده است. در این بخش سه گزینه All user (تمام کاربران) Logged In (کاربران وارد شده) Logged Out (کاربران خارج شده یا وارد نشده) وجود دارد که با انتخاب هر گزینه می توانید تنظیمات مورد نظر را اعمال نمایید.

افزونه privilege-menu

برای مثال در بسیاری از سایت ها، در بالای سایت بخش ورود یا ثبت نام وجود دارد. حال زمانی که شما وارد سایت بشوید دیگر این گزینه نمایش داده نمی شود و گزینه لینک به پروفایل نمایش را نمایش می دهد. برای این کار شما می توانید از همین افزونه اسفاده نمایید.

 

اختصاصی سازی ابزارک ها با افزونه Privilege Widget

اما در مرحله بعد قصد اختصاصی کردن ابزارک ها برای کاربران است. مثلا شما تمایلی ندارید باکس های تبلیغاتی سایدبار برای کاربران نمایش داده شود، یا برای کاربران ابزارک هایی را نمایش می دهید که آنها را به مراجعه برخی صفحات آموزشی ترغیب می کند و برای بازدیدکننده های عادی ابزارک هایی را که به خرید برخی کالاها لینک می دهند.

خب برای این منظور می توانید از پلاگین Privilege Widget استفاده کنید.

در مرحله اول مسلما باید افزونه را نصب و فعال کنید. برای دانلود می توانید از لینک انتهای همین نوشته استفاده نمایید.

بعد از این، ابزارک مورد نظر را به سایدبار اضافه کنید.

و در مرحله سوم زمانی که ابزارک را برای تنظیمات باز می کنید بخش User Restrictions اضافه شده است که همان گزینه های افزونه قبلی، یعنی سه گزینه All user (تمام کاربران) Logged In (کاربران وارد شده) Logged Out (کاربران خارج شده یا وارد نشده) را ذیل خود دارد.

privilige-widget plugin sanyarteam

 

حال با انتخاب هر گزینه می توانید ابزارک را برای گروه مورد نظر خودتان نمایش دهید.

 

دانلود افزونه Privilege Menu

دانلود صفحه افزونه

 

دانلود افزونه Privilege Widget

دانلود صفحه افزونه

 

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *