خانه / افزونه ها / محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست با افزونه Limit Posts

محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست با افزونه Limit Posts

محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست از درخواستها و نیازهای اکثر مدیران و صاحبان سایتها و کسب و کارهای مختلف می باشد. مثالی از این ایجاد محدودیت برای اعضای سایت را می توان در سایتهایی که فضا و قسمتی را برای قراردادن آگهی توسط اعضایشان ایجاد کرده اند، مشاهده کرد که به عنوان مثال اجازه دو آگاهی بصورت رایگان را به کاربرانشان می دهند ولی چنانچه قصد قرار دادن آگهی سوم را داشته باشند با محدودیت توسط سایت مواجه شده و از آنها درخواست می‌کنند بعد از خرید اکانت و پرداخت هزینه اقدام به قرار دادن آگهی نمایند.

برای محقق شدن این هدفتان و محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست  شما ۲ روش پیش رو دارید:

روش اول که روش سخت و زمانبری می باشد این است که شما برای ایجاد محدودیت فوق اقدام به کدنویسی در سایتتان نمایید، یعنی با برنامه نویسی و نوشتن دستوراتی برای اعضای سایتتان به محدود کردن آنها در ارسال پست و مطالب بپردازید.

روش دوم استفاده از پلاگین یا افزونه هایی در این حوزه هاست.

یکی از بهترین افزونه ها برای سایتهای وردپرسی در این حوزه افزونه Limit Posts می باشد که در این مقاله به معرفی و آموزش آن می پردازیم.

بعد از تهیه، نصب و فعالسازی افزونه گزینه ای به نام Limit Posts  Robotsدر قسمت منوی تنظیمات پنل وردپرس تان اضافه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید وارد قسمت تنظیمات افزونه شوید.

محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست limit post

تنظیمات افزونه محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست

بعد از ورود به بخش تنظیمات با قسمتی مانند عکس زیر مواجه می شوید.

مطابق تصویری که می بینید شما با دو گزینه در تنظیمات افزونه مواجه هستید.

اول  Roleیا شرط ها یا قوانین است که به معنی تعداد پست و محتوایی است که هر کاربر می تواند ایجاد کند  که با انتخاب گزینه‌ی آن می توانید برای هر کاربر تعداد پستهای مجاز را مشخص کنید که به عنوان مثال با قرار دادن عدد (۱-)  می توانید برای اعضایتان فضایی نامحدود برای قرار دادن پست نمایید و دومین گزینه user یا اعضای سایت می باشند که در قسمت پایین گزینه می توانید نام اعضای سایتتان و تعداد پستهای درج شده بوسیله آنها را مشاهده فرمایید.

در انتها نیز با کلیک بر روی گزینه ذخیره تغییرات می توانید تنظیمات ایجاد شده را ذخیره نموده و از قسمت تنظیمات خارج شوید.

ملاحظه فرمودید که کار با این افزونه بسیار آسان و راحت بوده و در عین حال کمک شایانی به نیاز و خواسته شما در جهت محدود کردن اعضای سایت در ارسال پست می کند.

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *