خانه / افزونه ها / افزونه Layered Popups چیست و چه کاربردهایی دارد؟

افزونه Layered Popups چیست و چه کاربردهایی دارد؟

افزونه layered popupsافزونه Layered Popups این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با طراحی پاپ آپ های مختلفی در سایت وردپرسی تان به جمع آوری اطلاعات تماس بازدیدکنندگان و یا مراجعه کنندگان به سایتتان بپردازید.

هدف ما از جمع آوری اطلاعات تماس مخاطبینمان ادامه فعالیتهای بازاریابی مان بر روی آنها با استفاده از تکنیک ها و یا ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ مانند ایمیل مارکتینگ و یا انجام تماسها و پی گیریهای مختلف و …. می باشد.

با تکنیکهای مختلف ایمیل مارکتینگ ما خواهیم توانست بازدیدکنندگان سایتمان را به مشتری و مشتریانمان را به هواداران تبدیل کنیم.

البته شاید شما به عنوان یک کاربر اینترنت پاپ آپ ها را یک مزاحم فرض کرده و تمایلی به استفاده از آنها نداشته باشید ولی باید بدانید اگر بتوانید به شکل اصولی و درست و حرفه ای از پاپ آپ ها استفاده نمایید گام بزرگی در جهت موفقیت سایت و فعالیتهای بازاریابی کسب و کار خود برداشته اید.

از کاربرد پاپ آپ ها می توان به ارائه پیشنهادات ویژه به کاربرانتان در مقابله دریافت اطلاعات تماس آنها اشاره کرد به این معنی که مثلا بعد از تصمیم کاربر به خروج از سایت و یا بستن صفحه مورد نظر، پاپ آپی ظاهر شده و به او مثلا پیشنهاد یک کوپن تخفیف ۲۵ درصدی را ارائه دهد.

و یا هچنین می توان تنظیماتی نمود که این پیشنهاد ویژه بعد از حضور مدت زمان مشخصی به عنوان مثال یک دقیقه بعد از حضور شخص در صفحه مورد نظر برای او ظاهر شده و در مقابل دریافت آدرس ایمیل او این پیشنهاد ویژه به آدرس ایمیل کاربر ارسال شود.

از امکانات این افزونه وجود مدلهای مختلف پاپ آپ در طرح ها و شکلهای مختلف است که با نصب و فعالسازی این افزونه در سایت وردپرسی تان می توانید آنها را مشاهده و تنظیم نمایید.

بعد از انتخاب پاپ آپ مورد نظر می توانید به تنظیمات آن با توجه به آپشن هایی که افزونه Layered Popups در اختیار شما قرار داده است بپردازید که از جمله آن تنظیمات می توان به ایجاد تغییرات در اطلاعات درخواستی از بازدیدکنندگان که به عنوان مثال هم می تواند ایمیل آنها و یا شماره تماس آنها و همچنین نام و یا نام خانوادگی آنها باشد و یا ایجاد تغییرات در رنگ باکسها و یا در اندازه فونتها و همچنین تغییراتی در عناوین نوشته های پیش فرض افزونه اشاره کرد.

افزونه layered popups

قسمتهای مختلف افزونه Layered Popups

در قسمت redirect url  شما می‌توانید تنظیم نمایید تا کاربر بعد از ارائه اطلاعات تماسش به کدام صفحه از سایتتان هدایت شده و یا به چه فایلی دسترسی یابد که این فایل می تواند یک فایل ویدئویی و یا صوتی و یا یک  فایل متنی یا text باشد.

بعد از تنظیمات افزونه Layered Popups افزونه کدی را در اختیار شما قرار می دهد که با قرار دادن این کد در صفحات لندینگ پیج خود و دکمه دانلود و یا ثبت این صفحات، به محض کلیک کاربر بروی دکمه مورد نظر پاپ آپهای تنظیم شده باز شده و اقدام به جمع آوری اطلاعات تماس کاربران در مقابله ارائه یک پیشنهاد ویژه خوب و بدون ریسک نماید.

در قسمت integration نیز شما این امکان را خواهید داشت تا افزونه Layered Popups را به سرویسهای مختلف ایمیل مارکتینگ متصل نمایید تا پس از دریافت آدرسهای ایمیل مشترکین سایتتان، ایمیلها را در فضایی که آن سرویسها در اختیارتان قرار می دهند ذخیره کرده و در واقع لیست ایمیلهای خود را ایجاد نمایید. برای اینکار سرویس ایمیل مارکتینگ مورد نظر یک Api key و یک ID group  در اختیارتان قرار می دهد که آنها را باید در تنظیمات افزونه Layered Popups وارد نمایید.

از ویژگیهای جالب افزونه Layered Popups هماهنگی آن با سرویسهای مختلف ایمیل مارکتینگ مانند میلرلایت، میل چیمپ، آی وبر، آی کانتک و…. و یا افزونه mymail اشاره کرد.

با این کار شما خواهید توانست بعد از دریافت آدرس ایمیلهای کاربرانتان از طریق پاپ آپ مربوطه و ذخیره آن ایمیلها در سرویسهای فوق به طراحی و تنظیمات ایمیلهایی در آنها پرداخته و ایمیلهایی را بصورت اتوماتیک برای کاربرانتان ارسال نمایید و راه ارتباطی خود با کاربرانتان را از این طریق برقرار ساخته و برای سایت خود ایجاد ترافیک و بازدید کننده‌ی هدفمند نمایید.

همانطور که در چند سطر بالاتر مطرح شد از دیگر قسمتهای افزونه Layered Popups امکاناتی است که می توانید برای هر صفحه از سایتتان بصورت سفارشی طراحی و ایجاد نمایید.
به این نحو که می توانید تنظیم نمایید چه مدل پاپ آپی در چه صفحه از سایتتان و با چه مکانیزمی باز شده و در مقابل کاربران قرار گیرد. مثلا می توانید تنظیم نمایید بعد از مدت زمان مشخصی از حضور کاربر در صفحه مورد نظر و یا بعد از اسکرول کردن صفحه مورد نظر تا درصد مشخصی از صفحه مورد نظر و همچنین هنگام تصمیم کاربر به بستن صفحه مورد نظر و بردن نمایشگر موس به علامت ضربدر بسته شدن تب یا پنجره مورد نظر توسط کاربر، پاپ آپ مربوطه ظاهر شده و اقدام به جمع آوری اطلاع تماس کاربران سایتتان نماید.

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *