خانه / افزونه ها / افزایش سرعت سایت وردپرسی با GZip Ninja Speed Compression

افزایش سرعت سایت وردپرسی با GZip Ninja Speed Compression

در این مقاله برای افزایش سرعت سایت وردپرسی به معرفی و آموزش افزونه ای به نام GZip Ninja Speed Compression خواهیم پرداخت. که ویژگی مهم این افزونه سادگی و راحتی کار با آن می باشد، به گونه‌ای که در مدت کوتاهی کار بهینه سازی سرعت سایتتان را انجام می دهد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی از نکات مهم صاحبان و مدیران این سایت هاست. یعنی بعد از تولید و ایجاد و قرار دادن محتوای خوب و کاربر پسند، سرعت سایت از عوامل مهم، اساسی و ضروری برای جلب نظر و رضایت کاربران وبسایتها می باشد. زیرا وقتی کاربری در سایت قرار داد و در حال گشتن در سایت و مرور صفحات مورد نظرش است، زمان زیاد لود شدن سایت از عوامل آزار دهنده او خواهد بود و باعث می شود دیگر به سایت ما بازنگشته و رجوع نکنند. بنابراین بالا بودن سرعت سایت از عوامل مهم رضایت کاربران و در نتیجه موفقیت کسب و کارمان است.

افزایش سرعت سایت وردپرسی GZip Ninja Speed Compression

از عواملی که می تواند در سرعت یک سایت موثر باشد میتوان به عوامل زیر اشاره کرد:

۱-کد نویسی سایت از عوامل مهم در سرعت سایتها می باشد. به عنوان مثال دستوری در سایت‌تان را که می توانستید با یک خط پیاده سازی کنید را با صد خط کد پیاده سازی کردید که در نتیجه این عامل باعث حجیم شدن فایلهای درون سایت‌تان و در نهایت سنگینی وبسایت‌تان می گردد.

۲- نوع هاستی که استفاده می‌کنید نیز از عوامل مهم در سرعت سایت‌تان است و باید بررسی کنید که آیا هاستی که استفاده می کنید هاست پر سرعتی است یا خیر و آیا حجمی که برای آن انتخاب شده حجم خوبی است و یا خیر؟

۳- تعداد افزونه های نصب شده درون سایت نیز از عوامل مهم سرت یک سایت است. باید بررسی کنید که به چه دلیل تعدادی افزونه‌ی بدون استفاده در سایت قرار داده شده‌اند که این عامل نیز می تواند باعث سنگینی و کندی وبسایت‌تان گردد.

بعد از بررسی و چک کردن موارد فوق می‌توانیم از افزونه های برای افزایش سرعت سایت وردپرسی مان نیز استفاده کنیم که این افزونه‌ها با آنالیز سایت، کار بهینه سازی سرعت سایت را در زمان کوتاهی انجام می‌دهند و سرعت لود شدن و سایر موارد را افزایش می دهد.

تنظیمات افزونه افزایش سرعت سایت وردپرسی

بعد از نصب افزونه با گزینه GZip Ninja Speed Compression در پنل وردپرسی‌تان مواجه می شوید.

که با کلیک بر روی آن با عبارت به نام Enable  و یک باکس روبروی آن و همچنین گزینه update در زیر آن مواجه خواهید بود.

در سمت چپ تنظیمات هم فضاهایی برای پرسش سوالات‌تان و یا عضو شدن در خبر نامه افزونه مورد نظر قرار داده شده است.

برای شروع کار افزونه کافی است تیک جلوی عبارت Enable  را زده و بر روی گزینه update کلیک نمایید.

و بعد صبر می کنیم تا پیغام setting saved successfuly برای ما نمایش داده شود.

به همین راحتی و با همین سرعت کار این افزونه در جهت افزایش سرعت سایت وردپرسی مان انجام می گیرد.
اما یک نکته مهم قبل از استفاده و فعالسازی این افزونه در سایت‌تان باید خاصیت و ویژگی GZip در هاستینگ شما فعال شده باشد. که البته این موضوع روی اکثر هاستینگها فعال است و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *