خانه / سئو / گوگل ترندز ، ابزار گوگل برای کمک به یافتن بهترین کلیدواژه

گوگل ترندز ، ابزار گوگل برای کمک به یافتن بهترین کلیدواژه

گوگل ترندز ابزاری است که موتور جست و جوی گوگل بصورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده تا بوسیله آن بتوانند از میزان سرچ و جست و جوی کلید واژه مورد نظر خود که می تواند نام محصولات و خدماتشان باشد آگاه شوند.

قاعدتا شما اگر صاحب کسب و کاری باشید می‌خواهید بدانید چه عنوان و چه کلماتی در حوزه کسب و کار شما بطور دقیق بوسیله مردم سرچ می شوند همچنین آن واژه و یا کلمه نسبت به واژه های مترادف در چه موقعیتی قرار دارد.

به عنوان مثال فرض کنید شما دارای کسب وکاری هستید که در آن لوازم ورزشی مانند دوچرخه و تردمیل عرضه می‌کنید و تصمیم دارید برای یکی از این واژه ها اقدام به تبلیغات و بازاریابی نمایید.

حتما برایتان بسیار جذاب و ضروری است که بدانید کدام واژه از این دو واژه نزد کاربران و مخاطبانتان بیشتر سرچ می شوند و بیشتر مورد توجه هستند. این کمکی است که ابزار گوگل ترندز در اختیار شما قرار می دهد.

منبعی که گوگل ترندز از آن آمارش را استخراج می کند مجموعه ای از داده های به دست آمده از جست و جوهای گوگل است. طبق اطلاعاتی که در بخش راهنمای سایت گوگل آمده فقط یه درصد از جست و جوها برای این آمار استفاده می شود.

گوگل ترندز شاخص

کاربرد گوگل ترندز در سئو

از کاربردهای دیگر گوگل ترندز کمک به متخصصان سئو یا بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جست و جو است. شما اگر صاحب سایتی در کسب و کار خود باشید قاعدتا علاقه مند به دیده شدن توسط مشتریان بیشتر و کاربرانی هستید که از طریق سرچ و جست و جو در موتورهای جست و جو دنبال کالاها و خدمات شما می باشند.

در نتیجه برای قرار گیری در رده های بالای موتورهای جست و جو باید صفحات سایت خود را برای واژه هایی اصطلاحا سئو نمایید.

انتخاب اینکه این واژه ها چه باشد احتیاج به ابزار گوگل ترندز دارد تا قبل از کار کردن روی آن واژه ها جهت بهینه سازی، از میزان سرچ و جستجوی آنها توسط مردم و کاربران اینترنت آگاه شوید و بعد کار بهینه سازی روی آن کلمات را برای قرار گیری در رتبه های بالاتر موتورهای جست و جو انجام دهید.

 

امکانات دیگر گوگل ترندز

از دیگر امکانات گوگل ترندز نشان دادن روند سرچ و جست و جوی واژه ها در ادوار مختلف سال است، به این معنا که کدام واژه ها در کدام مقاطع  سال بیشتر سرچ می‌شوند و کدام کمتر.

به عنوان مثال اگر به جست و جوی واژه لوازم التحریر در آن بپردازید خواهید دید که در مهرماه و زمان شروع بکار مدارس، میزان سرچ این واژه بسیار افزایش می یابد. و یا اگر به سرچ واژه دوچرخه بپردازید خواهید دید که سرچ این واژه در ایام تابستان و تعطیلات مدارس بسیار افزایش می یابد.

و همچنین گوگل ترندز می تواند این میزان جست و جوی سرچ را به تفکیک شهر و استان نیز در اختیارتان قرار دهد که این ویژگی بسیار کمک کننده است برای افرادی که قصد ارائه سرویس و خدمتی را برای اولین بار در شهر و یا استانی دارند، به این صورت که قبل از ایجاد سرمایه گذاری و تخصیص نیرو و بودجه از نتایج سرچ کلید واژه های مربوط به آن محصول یا خدمت آگاه شده و بعد کار تخصیص زمان، هزینه، بودجه و نیرو را انجام دهند.

 

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *