خانه / افزونه ها / پشتیبان گیری از وردپرس و بررسی و مقایسه ۷ افزونه پشتیان گیری برتر

پشتیبان گیری از وردپرس و بررسی و مقایسه ۷ افزونه پشتیان گیری برتر

پشتیبان گیری از وردپرس ۷ افزونه برترپشتیبان گیری از وردپرس بصورت  منظم برای این سیستم مدیریت محتوا بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. نسخه پشتیبان به شما آرامش می دهد و می تواند شما را در شرایط فاجعه بار زمانی که سایت شما هک شود یا شما به طور تصادفی خود را قفل می کنید نجات دهد.

چند افزونه رایگان و پولی برای ایجاد نسخه پشتیبان در وردپرس وجود دارد و استفاده از اکثرشان  تقریبا آسان است. در این مقاله، ما ۷ افزونه پشتیبان گیری از وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

 

بسیاری از ارائه دهندگان وردپرس ارائه دهنده خدمات تهیه نسخه پشتیبان محدود هستند، اما لطفا به یاد داشته باشید که فقط خودتان مسئول پشتیبانی از وب سایت خود هستید.  فقط به یک روش تهیه نسخه  پشتیبان بسنده نکنید. اگر قبلا برای سایت خود پشتیبان  تهیه نکرده اید، باید یکی از این ۷ افزونه برتر پشتیبان گیری از وردپرس را انتخاب کنید و از آن به  درستی استفاده کنید.

 

۱٫ اولین افزونه پشتیبان گیری از وردپرس BackupBuddy

افزونه پشتیبان گیری از وردپرس پلاگین Backupbuddy

BackupBuddy محبوب ترین افزونه تجاری برای ایجاد نسخه پشتیبان از  وب سایت های وردپرس است. این اجازه می دهد تا شما به راحتی روزانه، هفتگی یا ماهانه نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین می تواند پشتیبان را به صورت خودکار Dropbox، Amazon S3، Rackspace Cloud (سرویس ابری خود) ذخیره کند و حتی آن را به خودتان ایمیل کند.

اگر از سرویس Stash استفاده می کنید، می توانید نسخه پشتیبان را بموقع ایجادکنید.

بزرگترین مزیت استفاده از BackupBuddy این است که بخاطر عدم اشتراکی بودن این سرویس نیازی به پرداخت هزینه ماهانه وجود ندارد. شما می توانید از افزونه بر روی تعداد سایت هایی که در برنامه خود دارید استفاده کنید.

شما همچنین به انجمن  پرمیوم پشتیبانی ، به روز رسانی های منظم و ۱ گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان برای ذخیره پشتیبان خود دسترسی خواهید داشت. شما حتی می توانید از افزونه BackupBuddy برای تکرار، جابه جایی و بازیابی وب سایت ها استفاده کنید.

۲٫ یک افزونه رایگان پشتیبان گیری از وردپرس UpdraftPlus

افزونه پشتیبان گیری از وردپرس updraft plus

UpdraftPlus یک افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان رایگان وردپرس است.

این افزونه به  شما اجازه می دهد که به طور کامل پشتیبان گیری از وردپرس کنید و آن را در فضای ابری قرار دهید یا در کامپیوتر خود دانلود کنید.

این افزونه ببا توجه به برنامه ریزی پشتیبان پیشنهادی و همچنین بر اساس تقاضا پشتیبانی می کند. شما همچنین می توانید تعیین کنید از کدام فایل پشتیبان تهیه شود.

این افزونه می تواند به صورت خودکار نسخه پشتیبان شما را به Dropbox، Google Drive، S3، Rackspace، FTP، SFTP، ایمیل و چندین سرویس ذخیره سازی ابر دیگر بارگیری کند.

UpdraftPlus همچنین یک نسخه تجاری نیز دارد که شامل افزودنی های  برای انتقال یا کپی گرفتن از سایت ،جستجو و جایگزینی در بانک اطلاعات  پشتیبانی از وردپرس وچند موارد دیگر است.

۳٫ افزونه بک آپ رایگان دیگر: BackWPup

پشیبانگیری از وردپرس افزونه backwpup

این افزونه وردپرس رایگان برای پشتیبان گیری از وردپرس شما و ذخیره آن در فضاهای ابری مانند(Dropbox، Amazon S3، Rackspace، و غیره) می باشد .

این افزونه به صورت ساده به شما امکان ایجاد نسخه های پشتیبان به صورت زمانبندی شده را می دهد . همچنین بازگردانی وردپرس  آسیب دیده توسط نسخه پشتیبان این افزونه بسیار ساده می باشد .

نسخه تجاری یا حرفه ای این افزونه، BackWPup Pro، دارای پشتیبانی، توانایی ذخیره سازی فایل ها در Google Drive و چند امکان دیگر است.

۴٫ با BackupWordPress کامل بکاپ بگیرید

پشتیبان گیری از وردپرس افزونه backupwordpress

BackupWordPress یک افزونه کامل برای ایجاد نسخه پشتیبان از  وردپرس با قابلیت برنامه ریزی خودکار می باشد.

این افزونه به شما امکان می دهد به صورت جداگانه برای بانک اطلاعاتی وردپرس خود و فایل های وب سایت وردپرس  خود به صورت جداگانه برنامه ریزی کنید.

تنها مشکل این پلاگین این است که نسخه رایگان اجازه امکان ذخیره سازی فایل های نسخه بکاپ گرفته شده از وردپرس را در فضاهای ابری نمی دهد بنابراین اگر می خواهید نسخه پشتیبان خود را در Dropbox، Google Drive، FTP و غیره ذخیره کنید، پس باید یک افزونه اضافی برای آن خریداری کنید.

افزونه ها برای هر دو سرویس در دسترس هستند و شما می توانید یکی از انهایی را یا کل بسته نرم افزاری را خریداری کنید.

۵٫ با Duplicator سایت خود را انتقال دهید

پشتیبان گیری از وردپرس افزونه duplicator

همانطور که از نام آن پیداست، Duplicator یک افزونه  محبوب وردپرس برای انتقال وب سایت ها می باشد.

این افزونه امکان برنامه ریزی برای تهیه نسخه پشتیبان را ندارد و فقط امکان یک پشتیبان گیری فوق العاده از وردپرس را به شما می دهد .

۶٫ پشتیبان گیری خودکار با WP-DB-Backup

پشتیبان گیری از وردپرس با افزونه wp-db-backup

با بیش از ۴۰۰۰۰۰ نصب فعال، WP-DB-Backup یکی از محبوب ترین افزونه های تهیه نسخه پشتیبان وردپرس است.

مشکل این افزونه این است که تنها از بانک داده وردپرس نسخه پشتیبان تهیه می کند. این به این معنی است که شما مجبورید فایل های رسانه ای خود را به صورت دستی پشتیبانگیری کنید.

اگر شما اغلب سایت را بروزرسانی نمی کنید یا تصاویر را آپلود نمی کنید، می توانید از WP-DB-Backup را به عنوان افزونه  پشتیبان اصلی وردپرس خود استفاده کنید.

WP-DB-Backup تهیه نسخه  پشتیبان بانک داده را آسانتر می کند، نسخه  پشتیبان را به صورت  خودکار برنامه ریزی کرده و موقع که نیاز داشته باشید می توانید نسخه پشتیبان را بازگردانی کنید. این نیز یک ابزار بسیار مفید برای کاربران است که دسترسی به phpMyAdmin ندارند که به صورت دستی اطلاعات وردپرس را پشتیبانی کند .

۷٫ پشتیبان گیر شرکت وردپرس: VaultPress (با Jetpack)

پشتیبان گیری از وردپرس افزونه vaultpress

VaultPress توسط Matt Mullenweg (بنیانگذار وردپرس) و تیم او در Automattic تاسیس شد. این افزونه پشتیبان گیری از وردپرس اخیرا بعنوان  بخش جدیدی، به محصول  JetPack شرکت Automattic اضافه شده  است.

برای استفاده از VaultPress باید اشتراک JetPack را داشته باشید. طرح های مختلف قیمت گذاری با مجموعه ای از ویژگی های مختلف وجود دارد.

وبسایت معتبر WP Begginer بیان داشته که پشتیبان گیری از این وبسایت توسط همین افزونه انجام می شود.

اول، این یک هزینه اضافی است اگر شما چندین سایت وردپرس دارید  .

ثانيا، شما مجبور به اشتراک در JetPack هستید، یک حساب WordPress.com دریافت کنید، و افزونه Jetpack را در سایت خود نصب کنید.

سخن پایانی

7 افزونه برتر پشتیبان گیری از وردپرس

هر افزونه پشتیبان وردپرس دارای مزایا و معایب است. اما سانیارتیم، برای انتخاب افزونه پشتیبان گیری از وردپرس شما چند توصیه دارد:

  1. افزونه ای انتخاب کنید که امکان بکاپ گیری به صورت خودکار را داشته باشد
  2. بک آپ ها حتما به ایمیل شما یا یک فضای ابری ارسال شود و از ذخیره آن ها بر روی هاستتان خودداری کنید.
  3. افزونه ای را انتخاب کنید که کار با آن برای شما راحت تر است.
  4. اگر می خواهید از چند جدول مشخص بک آپ بگیرید، افزونه ای را انتخاب کنید که این امکان را به شما بدهد.
  5. اگر برای پشتیبان گیری از وردپرس، افزونه ای پرمیوم هم تهیه می کنید، این امر ارزشمند خواهد بود. به طور کلی هزینه کردن برای امنیت وبسایت وردپرسی شما ارزش دارد.

پا نوشت: این مقاله به جز قسمت آخر، ترجمه این مقاله از وبسایت WPbegginer است. نویسنده اصلی افزونه VaultPress را برای وبسایت های بزرگ و افزونه BackupBuddy برای وبسایت های کوچک توصیه کرده است.

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *