خانه / مقالات تحلیلی / ۵ تفاوت بین قالب های تجاری وردپرس با قالب های رایگان وردپرس

۵ تفاوت بین قالب های تجاری وردپرس با قالب های رایگان وردپرس

۵ تفاوت قالب های تجاری وردپرسبه عنوان یک کاربر وردپرس حتما تا کنون متوجه شده اید که قالب های وردپرس به دو دسته قالب های تجاری وردپرس و قالب های رایگان وردپرس تقسیم می شوند. اما این دو دسته چه تفاوت هایی با هم دارند؟ پاسخ این سوال را با مطالعه این مقاله خواهید دانست.

برای روشن شدت تمایز بین انواع قالب وردپرس در این مقاله به ۵ تفاوت بین قالب های تجاری وردپرس با قالب های رایگان وردپرس می پردازیم؛

 

۱- قالب های تجاری وردپرس پشتیبانی دارند!

یکی از تفاوت های مهم و اساسی بین قالب های تجاری وردپرس با قالب های رایگان وردپرس این است که قالب های تجاری در اکثر موارد دارای پشتیبانی می باشند. یعنی اگر قسمتی از قالب شما درست کار نکرد، یا نتوانستید از آن استفاده کنید و در تنظیمات قالب های تجاری وردپرس دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی قالب تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح نمایید تا تیم پشتیبانی به کمک شما آمده و مشکل شما را حل کنند.

 

۲- قالب های تجاری وردپرس آپدیت می شوند

تفاوت بسیار مهم دیگر بین قالب های رایگان با قالب های تجار وردپرس در این است که قالب های تجاری آپدیت می شوند ولی قالب های رایگان معمولا این امکان را ندارند.

قالب های تجاری وردپرس

لازم است بدانید که آپدیت قالب نقش بسیار اساسی و مهمی در سرعت آن، عملکرد صحیح آن و استفاده درست از آن مطابق با هسته اصلی وردپرس دارد. بنابراین این امکان از تمایز های مهم قالب های تجاری وردپرس نسبت به قالب های رایگان است.

 

۳- وجود فایل راهنما در بسته قالب های تجاری وردپرس

قالب های تجاری وردپرس فایل های راهنما

 

معمولا بعد از اینکه شما یک پکیج قالب وردپرسی تجاری را تهیه می کنید، مجموعه ای برای شما در یک فایل فشرده توسط فروشنده قالب ارسال خواهد شد که در این مجموعه یک فایل راهنما (documentation) وجود دارد. این فایل راهنما که مخصوص قالب های تجاری وردپرس است، نحوه استفاده صحیح از قالب و نصب درست آن را به شما خواهد آموخت. همچنین فایل های راهنما معمولا قسمت هایی دارند که در آن به ایرادات معمول قالب و نحوه حل سریع آنها بدون نیاز به تماس با تیم پشتیبانی پرداخته شده است.

 

۴-همراه داشتن فایل های psd

بیشتر قالب های تجاری در پکیج خود چند فایل psd دارند که مربوط به طراحی اولیه قالب در نرم افزار فتوشاپ می باشد. البته این فایل ها بیشتر برای کاربران حرفه ای تر قالب های وردپرسی مناسب است. با استفاده در این فایل ها و ادیت آنها در نرم افزار فتوشاپ می توان تغییراتی را در قالب اعمال کرد که در حالت عادی اعمال این تغییرات ممکن است دردسرهای زیادی را داشته باشد. اگر یک کاربر معمولی وردپرس و فتوشاپ هستید،دستکاری این قسمت را به شما توصیه نمی کنیم، اما چنانچه در وردپرس و فتوشاپ حرفه ای هستید، می توانید با ادیت این بخش از قالب به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کنید!

 

۵- امنیت بالای قالب های تجاری وردپرس

همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید : هرچقدر پول بدهید همانقدر آش می خورید! این مثل در مورد قالب های تجاری وردپرس نیز صدق می کند. تیم طراحی این قالب ها معمولا در بازه های زمانی منظم قالب را مورد بررسی قرار می دهند و فایل های آن را ز نظر امنیتی بررسی می کنند تا مبادا حاوی شل یا کدهای مخرب باشد. نعمتی که معمولا در استفاده از قالب های رایگان وردپرس از آن محروم خواهیم بود. بنابراین می توان اینگونه گفت که قالب های تجاری وردپرس امنیت بالاتری نسبت به قالب های رایگان وردپرس دارند.

 

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *