خانه / مقالات تحلیلی / درگاه واسط اینترنتی ، بررسی و چرایی استفاده از این سیستم

درگاه واسط اینترنتی ، بررسی و چرایی استفاده از این سیستم

بحث درگاه واسط اینترنتی از مباحث بسیار کلیدی و اساسی کسب و کارهای اینترنتی نوپا است. در این مقاله به دلایل استفاده از درگاه های واسط بانکی میپردازیم. انتخاب یک درگاه پرداخت بانکی برای مشاغل اینترنتی که از همان ابتدا نمیتوانند مجوزهای لازم را کسب کنند بسیار مهم است.

شما اگر صاحب یک کسب و کار اینترنتی باشید قاعدتا برای ایجاد فروش و کسب درآمد از سایت تان باید یک درگاه واسط اینترنتی در سایت خود ایجاد کرده باشید.

از امتیازات و ویژگی های مهم کسب و کارهای اینترنتی، پرداخت آنلاین خدمات و کالاهای خریداری شده توسط مشتریان و خریداران است. چرا که کاربران تمایل دارند در همان سایت و بلافاصله پس از خریدشان پرداخت های خود را انجام داده و به این شکل از روش های دیگر پرداخت مانند مراجعه حضوری به بانکها و یا استفاده از عابر بانک ها و یا پرداخت بصورت حضوری و بعد از دریافت کالای خود امتناع می ورزند.

البته کاربرد هر یک از روش های فوق بسته به نوع کسب و کار و نوع خدمات و محصولات آن کسب و کار متفاوت است.

به عنوان مثال در کسب و کارهای اینترنتی که کالا و خدمت مورد نیاز یک کالای فیزیکی است کاربران ترجیح می دهند پس از دریافت کالا و رویت آن و اطمینان از صحت و سلامتی محصولشان مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایند.

و یا اگر مثلا شما یک فروشگاه فروش فایلهای مجازی و دانلودی دارید می توانید با قرار دادن یک درگاه واسط پرداخت و واریز وجه آنی توسط کاربران بلافاصله فایل دانلود را برای آنها ارسال نمایید.

بنابراین می توان گفت قرار گرفتن یک درگاه واسط اینترنتی در کسب و کارها یک ابزار تسهیل کننده در فرآیند خرید مشتریان و متقاضیان است.

درگاه واسط اینترنتی بدون نیاز به مجوز

مراحل دریافت یک درگاه واسط اینترنتی

برای دریافت یک درگاه واسط اینترنتی کارسختی را پیش رو ندارید.

چرا که شرکت های درگاه واسط اینترنتی چون خود درصدی از معامله‌ی انجام شده در سایت شما را به عنوان کارمزد اخذ می نمایند خودشان در دادن درگاه واسط اینترنتی پیش قدم شده و شرایط آسانی را برای آن قرار داده اند.

مراحل کار به این صورت است که شما به عنوان مدیر و صاحب کسب و کارتان درخواست خود را به شرکتهای ارائه دهنده ی این درگاهها جهت اخذ درگاه واسط اعلام می کنید و مدارک شناسایی و هویتی خود را برای آنها ارسال می کنید و این شرکتها نیز بعد از دریافت اطلاعات لازم از شما و کسب و کارتان و بررسی آنها این درگاه را برای شما با ارائه ی یک مرچنت کد صادر می کنند.

البته قبل از این مراحل شما باید افزونه یا پلاگین مربوط به آن درگاه واسط اینترنتی را از سایت های مربوطه دانلود کرده و در سایت خود نصب و فعال نمایید و بعد از دریافت مرچنت کد آن را در تنظیمات افزونه مربوطه قرار داده و به فروشگاه اینترنتی سایت خود وصل نمایید.

بعد از انجام تنظیمات لازم هر خرید و تراکنشی که در سایت شما انجام گیرد از طریق این درگاه واسط پرداخت صورت میگرد و درصدی از آن مبلغ تراکنش به حساب شرکت واسط پرداخت واریز می شود.

از معروفترین این درگاههای واسط اینترنتی در کشورمان می توان به زرین پال، پارس پال و پی لاین و …. اشاره کرد.

درباره‌ی محمدعلی خادم الفقرا

محمدعلی خاد الفقرا،‌ مدیر سانیارتیم، مشاور کسب و کارهای آنلاین، مدرس دوره های صفر تا صد کسب و کار آنلاین به صورت حضوری و وبینار های مرتبط در این حوزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *